DYNACORD MIXER CMS 1000, DYNACORD MIXER CMS 1600, DYNACORD MIXER CMS 2200, DYNACORD MIXER CMS 600, DYNACORD PM 1600, DYNACORD PM 2200, DYNACORD PM 3 1000, DYNACORD PM 3 600, DYNACORD PM 502, آمپلی فایر, تجهیزات سخت‌افزاری, صدا, مقالات, میکسر

میکسر و پاورمیکسر چه تفاوتی با هم دارند؟

تفاوت میکسر و پاورمیکسر

میکسر و پاورمیکسر

میکسر و پاورمیکسر چیست و چه تفاوتی دارن؟

شاید اولین سوالی که ذهن افراد تازه وارد را به خود جلب کند این باشد که میکسر ( Mixer ) با پاورمیکسر ( Power Mixer ) چه تفاوتی دارد.

میکسر ها از نظر دارا بودن پاور به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

  • (cms) Mixer
  • Power Mixer

در واقع پاورمیکسرها به جز اینکه کار میکسرها را انجام می‌دهند دارای آمپلی فایر ( تقویت کننده صدا ) نیز هستند ویا به عبارت دیگر پاورمیکسرها ترکیبی از دو دستگاه میکسر ( Mixer ) و پاور ( Power ) هستند.

ناگفته نماند میکسر های معمولی با نام “Unpowered Mixer” نیز شناخته می‌شوند.

حالا سوالی که در اینجا به وجود می‌‌آید این است که ما چه طوری میتوانیم متوجه شویم یه دستگاه میکسر است یا پاور میکسر؟

معمولا روی بدنه و یا دفترچه یا جعبه میکسرها مشخصات مربوط به میکسر ها درج می‌شود و شما به راحتی با خواندن آنها می‌توانید متوجه شوید یه میکسر از نوع معمولی است یا شامل پاور نیز می‌باشد.

به طور معمول نوع میکسرها در زیر آرم شرکتی دستگاه روی بدنه میکسر نوشته می‌شود.

در میکسرهای دایناکورد اگر میکسر از نوع معمولی باشد در زیر آرم دایناکورد ( Dynacord ) واژه “CMS” نوشته می‌شود.

میکسر و پاورمیکسر چه تفاوتی با هم دارند؟
پشت پاورمیکسر اکوچنگ

چیز دیگری که در اینجا مهم است این است که قدرت پاورمیکسر شما چقدر است. به طور معمول در کنار و یا جلوی نوشته پاورمیکس “Power Mixer” میزان توان ( W ) خروجی پاور نوشته می‌شود.

مثلا ۷۰۰×۲ یعنی این دستگاه می‌تواند برای شما ۷۰۰ وات توان را در دو خط خروجی بدهد .

۷۰۰ وات برای لاین راست و ۷۰۰ وات برای لاین چپ که در پاورمیکس دایناکورد 1000 ( Dynacord PM 1000 ) روی صفحه آن ۱۰۰۰×۲ ذکر شده است یعنی دولاین خروجی ۱۰۰۰ وات برای شما میدهد .

تفاوت دیگر پاور میکسرها با میکسرها در وزن و اندازه‌ی آنها است پاور میسکر‌ها معمولا (در همه میکسر ها اینگونه نیست) قطور تر و سنگین‌تر از میکسر‌ها هستند که البته این ویژگی طبیعی است.

نکته ای که فقط در مورد میکسر های دایناکورد وجود دارد این است که رنگ بدنه میکسر های معمولی تیره تر از پاورمیکسر هاست به طوری که از دور نوع میکسر قابل تشخیص است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *