DYNACORD MIXER CMS 1000, DYNACORD MIXER CMS 1600, DYNACORD MIXER CMS 2200, DYNACORD MIXER CMS 600, DYNACORD PM 1600, DYNACORD PM 2200, DYNACORD PM 3 1000, DYNACORD PM 3 600, DYNACORD PM 502, تجهیزات سخت‌افزاری, صدا, مقالات, میکسر

ورودی میکروفن میکسر

ورودی میکروفن در میکسر دایناکورد

مقدمه

این ورودی که در میکسر ها به ورودی Mic نیز معروف است معمولا دارای کانکتور XLR است. از این کانکتور معمولا برای اتصال میکروفن به میکسر ها استفاده می‌شود. این نوع ورودی به cannon نیز معروف است. پس اگه یه جایی شنیدید که میگن کابل cannon زیاد تعجب نکنید. پیشنهاد می‌کنم برای درک بهتر این مطلب بخش کانکتور های صدا را مطالعه کنید. تا اونجایی که یادم میاد همه میکروفن ها دارای کانکتور های cannon هستند به جز میکروفن های قدیمی که تا اونجایی که یادم میاد کانکتور اونا بنونی بود. این ورودی به شدت کم سروصدا است و به طور کلی هر میکروفنی می‌تواند به آن متصل شود.

من به شما پیشنهاد می‌کنم برای اتصال میکروفن به این ورودی از سیم میکروفن های مرغوب استفاده کنید چراکه استفاده از کابل غیر استاندارد و عدم لحیم‌کاری صحیح می‌تونه باعث خرابی قطعات الکترونیکی میکسر یا ایجاد نویز در صدای ورودی شما شود. حتی اگر باعث ایجاد نویز هم نشود قطعا باعث تضعیف صدا خواهد شد.

دکمه فانتوم پاور در ورودی میکسر

هنگامی که میکروفن های کندانسوری به میکسر ها متصل می‌شوند باید به این نکته توجه کنید که باید دکمه فانتوم پاور ( Phantom Power ) فعال کنید. مکان این دکمه در میکسر های مختلف متفاوت است و حتی یک سری تبدیل برای میکسر ها وجود دارد که با استفاده از یک باتری ورودی را به فانتوم پاور تبدیل می‌کند. در واقع شما با فعال کردن دکمه فانتوم پاور برق 48+ ولت را از طریق میکسر وارد میکروفن می‌کنید. من در یک مطلب جداگانه به این موضوع می‌پردازم. فقط در همین حد بدونید که وقتی از میکروفن ها داینایک استفاده می‌کنید باید این دکمه را خاموش کنید.

لطفا در صورتی که در مطالب بالا دچار هرگونه مشکل یا ابهامی شدید از بخش نظرات آن‌را به ما اطلاع دهید تا ما آن‌را اصلاح کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *