آهنگ سازی

امروزه آهنگسازی یکی از مهمترین بخش‌هایی هست که در هر پروژه ای به آن اهمیت زیادی داده می‌شود. فرایند آهنگسازی و ساخت یک موسیقی جدید روش‌ها و شیوه‌های زیادی دارد ولی بسیاری از آهنگسازان امروزه از نرم‌افزارهای مدرن و بروز برای تولید یک موسیقی جذاب استفاده می‌کنند.

نرم‌افزار‌هایی همچون Ableton، FL Studio و Cubase تنها بخشی کوچکی از چند صد نرم‎‌افزاری هستند که به شما کمک می‌کنند فرایند آهنگسازی را با موفقیت به پایان برسانید. ولی موضوع کمی پیچیده تر از یادگیری ابزار‌ها می‌باشد.

برای اینکه کیفیت کار افزایش پیدا کند و شما در پایان کار به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنید، نیاز به دانش تجربی زیادی خواهید داشت که شناخت انواع سبک‌های موسیقی و آشنایی با انواع ساز‌ها و جنس صدا تنها بخشی از این تجربه می‌باشد.

یک آهنگساز در تمام زندگی خود به طور مداوم در حال یادگیری و خلاقیت است. تصور کنید که یک هنرمند چگونه به هر نقاشی از بُعد هنری نگاه می‌کند؛ یک آهنگساز نیز همواره با هر کاری که در طول روز انجام می‌دهد، به موسیقی فکر می‌کند.

افراد زیادی هستند که کار با ساز‌های موسیقی را فرا گرفته‌اند، افرادی زیادی هم هستند که همانند خوانندگان هر روز با موسیقی سروار دارند، یا اینکه خیلی از افراد می‌توانند با نرم‌افزار‌های میکس و مسترینگ صدا کار کنند ولی لزوما آهنگسازان خوبی نیستند.

 

آهنگ سازی

 

سالانه افراد بسیاری در کشور ما به آموزش تئوری موسیقی و نت نویسی ساز‌های مختلف مشغول می‌شوند ولی نتیجه این کلاس‌ها این است که تنها تعداد کمی موفق به کسب مهارت در این کلاس‌ها شده و به کار در این حوزه می‌پردازند و از آن کسب درآمد می‌کنند.

همه این موارد را گفتم تا به اینجای برسم که آهنگسازی نیز همانند بسیاری از رشته‌های تخصصی نیاز به کسب مهارت و تجربه ی بسیار دارد و دانش آهنگسازی هیچگاه انتهایی ندارد.

شما می‌توانید از همین حالا یادگیری موسیقی، و انواع ساز‌ها را شروع کنید یا اینگه به سراغ نرم‌افزار‌های آهنگسازی بروید و دانش خود را در این زمینه‌ها افزایش دهید ولی هیچگاه نمی‌توانید ادعا کنید همه علم موسیقی را فرا گرفته‌اید.

در سایت میکس‌صدا (MixSeda) ما به افرادی که دانش تولید یک موسیقی را ندارند ولی برای انجام پروژه‌های خود نیاز به یک آهنگ در کوتاه ترین زمان دارند؛ کمک می‌کنیم تا قبل از آنکه بخواهند به سراغ یادگیری موسیقی بروند، پروژه خود را در کوتاهترین زمان ممکن تکمیل کنند.

شما می‌توانید از طریق روش‌های ارتباطی با ما تماس حاصل کنید و در مورد آهنگسازی و تکمیل پروژه‌های خود با ما مشورت کنید.