دکمه وویس فیلتر در میکسر

دکمه وویس فیلتر در میکسر

دکمه وویس فیلتر در میکسر

دکمه وویس فیلتر ( Voice Filter ) در میکسر های دایناکورد زیر دکمه لوکات ( Lo Cut ) قرار دارد. کار این دکمه افزایش نوسان در سیگنال صدا است.

منطقی است که با افزایش سیگنال ها صدا کیفیت بهتری پیدا می‌کند. این دکمه باعث می‌شود توی یک محدوده فرکانسی مشخص کیفیت صدا تا سه برابر افزایش پیدا کند. معمولا توی اکثر هیات ها از این دکمه بر روی لاین میکروفن مداح استفاده می‌شود.

نحوه کار دکمه وویس فیلتر در میکسر

اگر این دکمه فعال شود فرکانس هایی که کوالیتی و تفکیک و شفافیت صدا را بر عهده دارد با نظم و چینش بهتری از فرکانس های نامناسب جدا کرده و وارد پری آمپ می کند. که در نهایت سبب خلوص بیشتر صدا شده و هیاهو و اعوجاج صدا را اصلاح می کند. با یک مثال مطلبی را به عرض دوستان برسانم که اگر ده کیلوگرم ساچمه فلزی در داخل یک ظرف باشد و شما تمامی آن ساچمه ها را برای جداسازی بزرگ و کوچک از هم در این سرند بریزید و مایل باشید فقط از ساچمه های کوچک استفاده کنید خواهید دید که ساچمه های بزرگ در داخل سرند مانده و ساچمه های کوچک بیرون ریخته می‌شوند و درصدی از موجودی شما عملا کسر خواهد شد.

این مثال را زدیم که کاربران عزیز بدانند در هنگام فعال بودن کلید فیلتر ویس در عین اینکه کیفیت و کوالیتی صدا بالا می رود از حجم آن کسر خواهد شد و کاربر برای جبران این حجم صدا لازم است ولوم های تیز و بم و میدرنج را همراه با ولوم کشویی ( فیدر ) صدا زیادتر باز کرده تا در عین شفافیت از حجم صدا نیز برخوردار گردد.

دقت کنید که کلید های فشاری لوکات و فیلتر ویس در صورتی که در معرض گرد و غبار قرار بگیرند موجب قطع و وصل صدا و ایجاد اختلال در کیفیت خواهند شد بنابراین از رسیدن گرد و غبار و رطوبت به دستگاه جلوگیری کنید.

این مقاله را به زبان دیگر ببینید:

Leave your comment
Comments
7/23/2023 9:37 PM
سایتتون عالیه
خیلی کمک کرد بهم
8/17/2023 9:25 AM
سلام، سلامت باشید