دکمه میوت در میکسر دایناکرد

دکمه میوت در میکسر دایناکرد

در میکسر های دایناکورد در زیر ولوم پن (Pan) و بالای دکمه پی‌اف‌ال (PFL) هر ردیف صدا یک دکمه به نام میوت قرار دارد. همان طور که از اسم این دکمه مشخص است کار این دکمه قطع و وصل کردن صدا است.

زمانی که این دکمه را فعال کنید صدای ردیف مورد نظر mute شده و هیچ صدایی از این ردیف صدا پخش نمی‌شود. معمولا در میکسر های آنالوگ شما به صورت همزمان به تمامی line ها نیازی ندارید پس سعی کنید line ها و ردیف های صدای اضافه را mute کنید.

این کار باعث می‌شود در زمان تنظیم مابقی line ها مزاحمتی برای شما ایجاد نشود. علاوه بر این ممکن است یک ردیف صدا (line) دارای میزان نویز کمی باشد که براحتی قابل شنیدن نباشد؛ mute کردن line های اضافه در چنین مواردی صدای تمیز تری در خروجی کار به شما می‌دهد.

همچنین اگر فرد دیگه‌موقع کار شما در کنار شما باشد، راحت تر متوجه می‌شود که شما چه کاری انجام می‌دهید چون درگیر تنظیم مابقی بخش ها نمی‌شود.

وجود این دکمه کاربرد های فراوانی دارد ، برای مثال قبل از اتصال میکروفن به میکسر لازم نیست صدای خروچی line میکروفن را ببندید ، فقط کافی هست این دکمه را بزنید و سپس میکروفن را متصل کنید.

اگر دقت کرده باشید موقع اتصال کانکتور میکروفن به میکسر در بیشتر مواقع یک صدای نویز ایجاد می‌شود، با فعال کردن این دکمه شما از وجود این نویز جلوگیری می‌کنید.

توجه کنید که مدار دکمه میوت ( Mute ) از دکمه پی‌اف‌ال ( PFL ) جداست. در واقع با روشن کردن دکمه میوت صدای نشانه قطع نمی‌شود. پس میتوانید دکمه mute را فعال کنید و با استفاده از دکمه PFL هر زمان به این نتیجه رسیدید به این line نیاز دارید؛ دکمه mute را خاموش کنید تا صدا پخش شود.

این مقاله را به زبان دیگر ببینید:

انصراف از نظر